داربست

صنایع فلزی ایران سازه > مقالات > darbast > Scaffolding-installation

مقدمه:

با بهره‌گیری از پایه فلزی ، کارگران می توانند با خیال راحت جهت مکان های دور دسترسی داشته باشند. با ترکیب مهاربند مورب ، می توان ساختارهایی با ثبات زیاد تولید کرد. بدون نیاز به مهره و پیچ ، جمع آوری داربست سریع و آسان انجام می شود. فلزات مورد استفاده به منظور داربست به سوی طور معمول فولاد یا آلومینیوم هستند.

لیست قیمت لوله داربست آهنسازان - لوله داربست موقت
زیبایی و آسودگی با لوله داربست

کاربرد اتصال لوله داربست

همانطور که گفتیم از رابط داربست جهت وصل کردن ۲ لوله که جهت امتداد یکدیگر متصل هستنند کاربرد دارد.محل های مورد کاربرد اتصال داربست: داربست ساختمانی ، گلخانه های آهنی ، غرفه های داربستی و … اتصالات داربست در وزن های بین ۵۵۰ تا ۸۵۰ گرم می باشد و در ضخامت های ۲، ۲.۳ و ۲.۵ میلی متر و و در یک اندازه ۱۷ و ۲۰ سانتی متر موجود است.

اصطلاح داربست عموماً به منظور سازه‌های موقتی که به خاطر پشتیبانی از قالب‌های بتنی استفاده می‌شود یا بیشتر جهت حمایت از کارگران در طول ساخت و ساز (آجرکاری، گچ‌کاری، و رنگ‌آمیزی یا نوسازی یا رنگ‌آمیزی سازه‌ها و غیره) بهره‌گیری می‌شود. تحت مقررات ایمنی در سایت های ساختمانی قرار دارد و استانداردهایی برای چیدمان و به‌کارگیری از آن تجویز شده است. مثلا؛ هنگامی که فردی در معرض سقوط از ارتفاع بیش از ۲ متر است، باید 1 گارد محافظ تا ارتفاع ۱ متر و همچنین یک تخته پنجه حداقل ۲۰۰ میلی متر بالاتر از سکو در نظر گرفته شود. این سازه در اطراف ساختمان ساخته می شود و در عمارت های چند طبقه باید در ارتفاعات به شدت زیاد مونتاژ شود.

توصیه رایگان در گزینش لوله‌داربست مقتضی به منظور نیازهای خاص پروژه‌های شما.

مزایای داربست های مدل چکشی ستاره ای

سهولت و سرعت در باز و بسته شدن و عدم نیاز به آچار جهت بستن اتصالات / قابل توسعه در پلان و در ارتفاع بدون محدودیت / نیاز جهت مهاربندی در ارتفاع‌های زیاد / قابل به‌کارگیری در داربست‌ بندی نمای ساختمان‌ها و یا تأسیسات پالایشگاهی و غیره / باربری زیاد در کفراژ بندی دالهای بتنی /عدم نیاز به کارگر ماهر داربست بند و مونتاژ قطعات توسط کارگر ساده /سهولت در جابجایی و انتقال آن به دلیل سبک بودن قطعات.

بست چرخشی : بست‌ها دارای 2 قسمت مرکب هستند که جهت وسیله‌ی پین فولادی بر هم متصل می‌شوند. قسمت متصل شده بر هم قابلیت چرخش ۳۶۰ درجه و تحمل فشار تا ۱۰۰۰ کیلوگرم را دارند.بست کمکی یا نگهدارنده :. بست کمکی در زیر بست آهن و بر صورت مماس با آن قرار گرفته می‌شود. همجنین از این بست‌ها برای داربست‌هایی که باید وزن بیشتری را تحمل کنند و داربست‌هایی که جهت فرم معلق و در ارتفاع نصب می‌شوند، به‌کارگیری می‌کنند.

اجاره ستون فلزی شرق تهران

ابزار برجسته داربست

لوازم داربست نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. تنوع‌ها ابزار داربست عبارتند از سرجک داربست، کفشک داربست، مغزی لوله داربست، بست اچ لوله داربست و غیره لوازم داربست با مطلوبیت بالا می‌توانند بر تولید یک داربست ایمن و پایدار کمک کنند که به سوی کارگران اجازه می‌دهد تا بر سرعت و کارآمد کار کنند. قیمت ابزار داربست به نسبت قیمت لوله داربست، خیلی ناچیز است اما از اهمیت زیادی برخوردار هستند.

داربست محافظ بنا

نتیجه گیری:

سخن پایانی ما تیمی از متخصصان بسیار ماهر داریم که می توانند در برنامه ریزی و اجرای راه حل های داربست کمک کنند. تیم ما دانش و تخصص به خاطر نقش و اجرای راه حل های سفارشی داربست که ایمن، کارآمد و مقرون به صرفه هستند را دارد.

تعداد امتیاز دهندگان: 2
میانگین امتیاز: 3.0

پرسش‌های متداول

صنایع فلز آهن سازان چه خدماتی ارائه میدهد ؟

فروش لوازم داربست (لوله،بست و اتصالات) / اجرای داربست نما توسط کادر حرفه ای / انجام کلیه امورو خدمات داربستی / نصب داربست های متفرقه

ابعاد اصولی داربست چند میلی متر است ؟

قطر خارجی لوله داربست باید در حدود 48.3 میلیمتر با ضخامت اسمی 4 میلی‌متر باشد.

چگونه داربست فلزی را ایمن نگه داریم؟

برای ایمنی پایه فلزی باید از قطعات سالم و بدون آسیب استفاده کرد، نصب را توسط افراد مجرب انجام داد، و جهت طور منظم داربست را بازبینی و نگهداری کرد.

آیا ستون فلزی قابل بازیافت است؟

بله، لوله‌های آهنی مورد کاربرد در داربست‌ها قابل بازیافت هستند و می‌توانند مجدداً در صنایع مختلف استفاده شوند.

چت بات
سلام! چطور می‌تونم کمکتون کنم؟

ارسال نظر

+
=

نظرات کاربران

مریم نصیری

من اولین بار بود که از اینترنت خرید حفاظ کردم بسیار راضی بودم. برای من تایم زمانی بدلیل شاغل بودنم خیلی اهمیت داشت و خداروشکر بموقع حفاظ نصب شد

★★★★★

یاسمن فرجامی

پشتیبانی مشتریان ahansazan فوق‌العاده است؛ هر سوالی داشتم به سرعت پاسخ دادند.

★★★★★

مریم مقدسی

حفاظ آکاردئونی که تحویل من داده شد از جنس و رنگ با کیفیتی برخوردار بود که همسایهامون هم شماره شما را از من خواستند برای سفارش

★★★★★

رضا علی نژاد

سلام. ممنون از خدمات خوب و عالی شما

★★★★★

فاطمه عباسی

من از شما حفاظ آکاردونی خرید کردم به موقع نصب کردید و رنگ خیلی خوبی داشت.

★★★★★