اتصال یا رابط لوله ‌داربست چیست؟

صنایع فلزی ایران سازه > مقالات > darbast > Scaffolding-installation-cost

مقدمه:

ستون فلزی همانطور که از نامش مشخص است، سازه ای است که از فلز ساخته می شود. این داربست ها بسته بر مکانی که قرار است از آن بهره‌گیری شود، جهت یک دسته نردبان فلزی داربستی بلدن و نردبان فلزی داربستی کوتاه تقسیم می شوند. یعنی در واقع برخی از آنها جهت بهره‌گیری از بنا های بلند بهره‌گیری میشوند و برخی دیگر در عمارت هایی با ارتفاع کمتر کاربرد دارد.

تنوع‌ها لوله داربست با قیمت مناسب | محافظ داربست جدید | آهنسازان | 09127716460
انبار مجهز لوله‌داربست با موجودی کامل

کاربرد نردبان فلزی داربستی :

نردبان فلزی داربستی بر گونه ای تولید شده است که قابل بهره‌گیری مجدد باشد و از خطوط ایمنی نیز بهره‌گیری می شود. در مکان هایی که کارگران کار می کنند جهت جلوگیری ازبرق گرفتگی آن مکان را بر فرم کامل عایق بندی می کنند. کارگران هنگام کار کردن با ستون فلزی باید تمام قطعات شل شده را سوی طور مداوم بررسی کنند. تمام وسایل ایمنی باید در ارتفاعات برجسته پوشیده شود.

از ستون فلزی در هنگام ساخت ، نگهداری و تعمیر به‌کارگیری می شود. داربست فلزی جهت کارگران اجازه می دهد تا سوی مکانهای بلند و دور هر منزل دسترسی داشته باشند.داربست های فلز بسته جهت پروژه موجود می توانند اشکال مختلفی داشته باشند.داربست ساپورت متداول ترین نوع داربست است. از ابتدا ساخته شده است و معمولاً در بیشتر سایتهای ساختمانی دیده می شود. این آسانترین ، راحت ترین ، ایمن ترین و مقرون بر صرفه ترین چهارجوب داربست است.داربست های معلق سوی طور معمول از سقف ساختمون معلق می شوند. این گزینه خوبی به منظور شرایطی است که امکان ساخت پایه وجود ندارد ، یا شرایط دسترسی به سطوح بالایی فضای خیلی کم است.

مشورت رایگان در گزینش لوله‌داربست مناسب برای نیازهای خاص پروژه‌های شما.

داربست کنسولی برای شرایط زیر استفاده می شود

زمانی که زمینه ای به منظور حمایت از لوله ها وجود ندارد زمانی که قسمت بالایی 1 ساختمان چند طبقه در حال ساخت است شما با تماس‌ گیری با کارشناسان آهن سازان میتوانید مشاوره رایگان بگیرید و از قیمت های نمونه‌ها داربست ها مطلع شوید

جهت اتصال لوله‌های افقی از این نوع بست‌ها بهره‌گیری می‌کنند.در قسمت ارتباط این بست با لوله‌ها، زائده‌هایی با قطر ۱۴ میلی متر طراحی شده‌اند. این بست‌ها در سوراخ لوله‌های افقی قرار می‌گیرند که به وسیله‌ی مغزی یا واسطه‌ی درون لوله، مقاومت کششی بالایی معادل ۴۵۰۰ کیلوگرم در نقطه‌ی اتصال 2 لوله جهت یکدیگر ایجاد می‌کنند.

نردبان فلزی داربستی غرب تهران

عوامل مختلفی در محاسبه تعداد لوله‌های داربست

شامل متراژ داربست، ارتفاع داربست، نوع داربست، فاصله بین لوله‌ها و بارگذاری. مساحت کل سازه یا فضایی که نیاز به داربست‌بندی دارد اولین پارامتری است که بر تعداد لوله داربست تاثیر می‌گذارد. دومین پارامتر ارتفاعی است که داربست باید سوی آن برسد. قطعاً تعداد لوله داربست‌هایی که جهت یک ساختمان پنج طبقه مورد نیاز است، کمتر از تعدادی است که جهت یک منزل هشت طبقه لازم است. نوع داربست (ثابت، متحرک، معلق و …) نیز بر تعداد لوله داربست تاثیر می‌گذارد.

ستون فلزی پایدار

نتیجه گیری:

سخن پایانی سازه پایه فلزی درشهر تهران یکی از اجزای ضروری هر پروژه ساختمانی است که دسترسی ایمن و کارآمد را به مناطق کار در ارتفاع جهت کارگران فراهم می کند. ما در اهن سازان اجاره داربست هایی را ارائه می دهیم که برای رفع نیازهای خاص هر پروژه سفارشی شده اند.

تعداد امتیاز دهندگان: 3
میانگین امتیاز: 5.0

پرسش‌های متداول

صنایع آهن آهن سازان چه خدماتی ارائه میدهد ؟

فروش لوازم داربست (لوله،بست و اتصالات) / اجرای داربست نما توسط کادر حرفه ای / انجام کلیه امورو خدمات داربستی / نصب داربست های متفرقه

زاویه سازگار نردبان چند درجه است ؟

مطمئن‌ترین زاویه نردبان تا داربست بایستی بین 65 الی 75 درجه باشد.

ستون فلزی از چه موادی ساخته می‌شود؟

داربست فلزی عمدتاً از لوله‌های فولادی گالوانیزه ساخته می‌شود که محکم به زنگ‌زدگی و خوردگی هستند.

داربست فلزی چقدر وزن تحمل می‌کند؟

تحمل وزن داربست فلزی بستگی به مدل و نوع لوله‌ها دارد، اما به طور معمول برای تحمل بارهای سنگین و کارهای ساخت و ساز مقتضی است.

چت بات
سلام! چطور می‌تونم کمکتون کنم؟

ارسال نظر

+
=

نظرات کاربران

رضا علی نژاد

سلام. ممنون از خدمات خوب و عالی شما

★★★★★

ساجده فراهانی

مشتری سابق شما بودم بسیار با کیفیت و بی نقص و تمیز حفاظ تحویل من داده شد

★★★★★

اکبری

سلام من از امل از آهنسازان خرید کردم بسیار راضی بودم و خوش قول بودن

★★★★★

یاسمن فرجامی

پشتیبانی مشتریان ahansazan فوق‌العاده است؛ هر سوالی داشتم به سرعت پاسخ دادند.

★★★★★

فاطمه عباسی

من از شما حفاظ آکاردونی خرید کردم به موقع نصب کردید و رنگ خیلی خوبی داشت.

★★★★★