داربست آهنی چیست ؟

صنایع فلزی ایران سازه > مقالات > darbast > نصب-داربست-شمال-تهران

مقدمه:

لوله داربستی (Scaffolding pipe) یکی از شکل‌ها پرکاربرد لوله‌های صنعتی است که بر خلاف سایر این محصولات جهت انتقال سیالات و گاز به‌کارگیری نمی‌شود و کاربرد اصلی آن ترقی دسترسی افراد و کارگران به نقاط سخت ساختمان، هنگام ساخت و ساز است. سازه داربست از اتصال لوله‌های داربستی جهت یک دیگر با استفاده از بست‌ها و مغزی‌های ویژه ساخته می‌شود.

قیمت لوله داربست مناسب | آهنسازان | 09127716460
لوله‌داربست‌های آماده به منظور فروش و اجاره

به عنوان یکی از داربست های فولادی می توان به موارد زیر اشاره نمود

داربست پایه دار/داربست تک / داربست دوتایی /داربست معلق /داربست کنسولی شما در آهن سازان امکان خرید داربست در دسته بندی های مختلفی را باارزان ترین قیمت میتوانید خرید کنید

نکته ی برجسته و قابل توجهی که باید در نظر گرفت این است که قیمت داربست به منظور هر شرایط و مکانی می تواند متفاوت باشد.مثلا قیمت نصب ستون فلزی جهت 1 نما متفاوت با نصب داربست به منظور چند نماست. یا قیمت نصب داربست در پاسیو و بلوک با داربست نمای ساختمون متفاوت است.همچنین حمل داربست از محل توقف خودرو تا محل نصب نیز می تواند هزینه ی نصب پایه فلزی را افزایش دهد.داربست فلز در ارتفاعات بیش از 12 متر هزینه ی بیشتری را به سوی همراه دارد.

لوله‌داربست با بقای و مطلوبیت بالا، مقتضی به خاطر تمامی پروژه‌های ساختمانی و صنعتی. آهنسازان

داربست پایه دار

همانطور که از نام آن پیداست، داربست پایه دار بر روی نردبان های تاشو یا 3 پایه پشتیبانی می شود. با اتصال لوله های فولادی افقی بر جفت پایه های شیب دار ساخته می شود .داربست های پایه دار معمولاً توسط آجرکاران، نقاشان و گچ بران به منظور انجام کارهای تکمیلی و تناسب عمومی به‌کارگیری می شود. با این حال، ازآنها فقط تا ارتفاع 5 متر بهره‌گیری می شود. این نوع داربست ها باید در یک زمین ثابت نصب شود تا اطمینان حاصل شود.

بست چرخشی : بست‌ها دارای یک قسمت مرکب هستند که بر وسیله‌ی پین فولادی به سوی هم متصل می‌شوند. قسمت متصل شده بر هم صلابت چرخش ۳۶۰ درجه و تحمل فشار تا ۱۰۰۰ کیلوگرم را دارند.بست کمکی یا نگهدارنده :. بست کمکی در زیر بست آهنی و به فرم مماس با آن قرار گرفته می‌شود. همجنین از این بست‌ها به خاطر داربست‌هایی که باید وزن بیشتری را تحمل کنند و داربست‌هایی که جهت حالت معلق و در ارتفاع نصب می‌شوند، کاربرد می‌کنند.

لوله داربست تزئینی

ویژگی‌ها و کاربردهای انواع داربست ها

ویژگی‌ها و کاربردهای خاص خود را دارد که بر تعداد لوله‌های مورد نیاز آن تأثیر می‌گذارد. داربست‌های ثابت به سوی دلیل ارتفاع زیاد و نیاز به سوی مقاومت بالا، جهت تعداد لوله‌های بیشتری نسبت جهت سایر تنوع‌ها داربست نیاز دارند. داربست‌های متحرک به سوی دلیل قابلیت جابجایی، به تعداد لوله‌های کمتری نسبت به سوی داربست‌های ثابت نیاز دارند. داربست‌های معلق به سوی دلیل نیاز به تعادل و پایداری، جهت تعداد لوله‌های خاص و اتصالات ویژه نیاز دارند.

ستون فلزی

نتیجه گیری:

در پایان کلام با توجه به تنوع وضعیت بازار، قیمت اجاره داربست‌ آهنی نیز در شهر تهران متفاوت است. جهت دستیابی به سوی یک تخمین دقیق از قیمت‌ های نصب و اجاره سازه موقتی پایه فلزی باید بر متغیرهای مختلف توجه کرد. جهت استعلام قیمت اجاره داربست در تهران میتوانید با مشاورین ما در ارتباط باشید.

تعداد امتیاز دهندگان: 5
میانگین امتیاز: 5.0

پرسش‌های متداول

داربست آهنی چه کمکی بر کارگران میکند ؟

داربست ها سکوهای موقتی هستند که به کارگران امکان دسترسی ایمن بر مکان‌های بلند را می‌دهند. لوله‌های داربست در اکثر موارد با استفاده از بست‌ها جهت یکدیگر متصل می‌شوند تا ساختاری پایدار و محکم ایجاد کنند.

گزینش نوع شایسته داربست بر چه چیزی بستگی دارد ؟

انتخاب نوع مناسب داربست جهت نیازهای خاص سازه و ویژگی های اتصال مورد نظر بستگی دارد. عواملی مانند ظرفیت باربری، طرح سازه و ملاحظات زیبایی شناختی نقش مهمی در فرآیند گزینش دارند. مهندسان و معماران این جنبه ها را به خاطر اطمینان از بهره‌گیری بهینه از داربست در پروژه های مهندسی عمران مختلف ارزیابی می کنند.

ستون فلزی چگونه نگهداری می‌شود؟

پایه فلزی باید در محلی خشک و تمیز نگهداری شود، از ضربه و فشار زیاد جلوگیری شود، و جهت حالت دوره‌ای بازبینی و تعمیر شود.

چه مدت زمانی طول می‌کشد تا داربست فلزی زنگ بزند؟

مان زنگ‌زدگی پایه فلزی بستگی جهت شرایط محیطی دارد، اما لوله‌های گالوانیزه مقاومت بیشتری در برابر زنگ‌زدگی دارند و می‌توانند تا سال‌ها بدون زنگ‌زدگی باقی بمانند.

چت بات
سلام! چطور می‌تونم کمکتون کنم؟

ارسال نظر

+
=

نظرات کاربران

احمد ستوده

من برای بار دوم از آهنسازان خرید میکنم دفعه اول حفاظ پنجره بود که بسیار شبیه طراحی من ساخته بودن و بار ودم حفاظ اکاردونی بود که مانند نمونهاشون اورده بودن فقط اینکه نصاب دیر امد

★★★☆☆

اکبری

سلام من از امل از آهنسازان خرید کردم بسیار راضی بودم و خوش قول بودن

★★★★★

ساجده فراهانی

مشتری سابق شما بودم بسیار با کیفیت و بی نقص و تمیز حفاظ تحویل من داده شد

★★★★★

صحرایی

صحرایی هستم حفاظ امروز بدستم رسید . نصاب خوش برخوردی داشتید و مراحل کارتون هم بسیار منظم و به ترتیب بود.تبریک میگم به این تیم حرفه ای

★★★★★

محمد لطفی

سفارش من به موقع و سر تایم ارسال شد و واقعا راضی بودم . فقط نصبش بیشتر از نیم ساعت زمان برد!

★★★★☆