سازه ای قوی به نام داربست فلزی:

صنایع فلزی ایران سازه > مقالات > darbast > لوله-داربست-دست-ساز

مقدمه:

داربست مثلثی، نوعی از داربست های مدولار و یا همان اسکافلد می باشد، که از آن جهت کفراژبندی تنوع‌ها دال های بتنی و سقف های وسیع و سنگین بخصوص در سازه های با ارتفاعات بالا نظیر پل‌ها می‌توان از آن استفاده کرد. این نوع از داربست ها دارای شکل ظاهری مثلثی شکل هستند که از لوله های با استاندارد ورق سیاه st37 تولید می‌شوند.

لوله داربست آهنسازان | قیمت بروز | 09127716460
اقامت در امان با لوله داربست

کاربرد داربست فلزی :

نردبان فلزی داربستی جهت گونه ای تولید شده است که قابل بهره‌گیری مجدد باشد و از خطوط ایمنی نیز بهره‌گیری می شود. در مکان هایی که کارگران کار می کنند به خاطر پیشگیری ازبرق گرفتگی آن مکان را به سوی صورت کامل عایق بندی می کنند. کارگران هنگام کار کردن با داربست فلزی باید تمام قطعات شل شده را بر طور مداوم بررسی کنند. تمام وسایل ایمنی باید در ارتفاعات ممتاز پوشیده شود.

باید در نظر بگیریم که هر چه میزان ارتفاع بیشتر باشد ، انتقال داربست ها به مکان مورد نظر کار سختی می باشد و احتیاج به سوی نیروی انسانی بیشتری دارد و باعث افزایش قیمت به منظور نصب ستون فلزی می شود.

قیمت رقابتی و مطلوبیت ضمانت شده لوله‌داربست، انتخابی هوشمندانه به خاطر پروژه‌های ساختمانی.

ساختار داربست دوبل

ردیف اول لوله های شاخص در نزدیکی دیوار در فاصله 20 تا 30 سانتی متر قرار می گیرد. از طرف دیگر، ردیف دوم لوله ها کمی دورتر از دیوارها در حدود 1.5 متر ثابت شده است. با کمک هر 2 فریم، لوله های افقی ها در جای خود قرار می گیرند.برای پایداری بیشتر داربست دوتایی، ترانسورم ها – مقاطع پشتیبان افقی – بر روی تخته ها قرار می گیرند.

تمام داربست ها باید به سوی درستی بندکشی شوند تا جهت شکل جانبی از دیوار دور نشوند. به طور مشابه، باید از نظر طولی نیز پایدار باشد./کارگران نباید زیر این سازه‌ها کار کنند./نباید اجازه داد کامیون ها به داربست نزدیک شوند./نردبان های ایمن به خاطر بالا رفتن از این سازه‌ها باید فراهم شود./در صورتی که ارتفاع بیش از ۲ متر باشد، به منظور داربست باید نرده ریل در نظر گرفته شود.

فروش داربست غرب تهران

ترکیب داربست آهنی

داربست‌ها از لوله‌های ۳ تا ۶ متری از جنس فلز ساخته می‌شوند. لوله‌های داربست در 2 نوع سبک و سنگین تولید می‌شوند که در شرایط وزنی مختلف می‌توان از نوع مقتضی بهره‌گیری کرد. اتصال این لوله‌ها بر هم نیز توسط بست‌های ویژه‌ای انجام می‌شود که هر کدام شکل‌ها مختلفی دارند. متداول‌ترین سایز لوله‌های داربست ۱۱ اینچ یا نمره ۵ است و بیشترین ضخامتی که از لوله‌های داربستی بهره‌گیری می‌شود، ۲.۵ و ۲ میلی‌متری می‌باشد.

اجاره پایه فلزی شمال تهران

نتیجه گیری:

درپایان ایمنی داربست برای ممانعت از حوادث و اطمینان فضای کاری ایمن به شدت حائز اهمیت است. کارفرمایان با انتخاب نوع شایسته داربست، استفاده از تجهیزات ایمنی مناسب، پیروی دستورالعمل ایمنی داربست، توجه شیوه‌های کار ایمن و انجام بازرسی و نگهداری منظم، می‌توانند مخاطرات ناشی از کار روی داربست را بر میزان قابل توجهی کاهش دهند. ایمنی عرصه کارگاه ساختمانی مستلزم مشارکت فعال و تعهد کارگران، سرپرستان و مدیران سایت است. با آگاهی از بهترین شیوه‌ها، مقررات و فناوری‌های جدید ایمنی، همه افراد حاضر در کارگاه ساختمانی می‌توانند جهت فرهنگ ایمنی کمک کنند و بر جلوگیری از حوادث و صدمات در محل کار کمک کنند. شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نمونه‌ها لوله داربستی و یا دریافت لیست قیمت لوله داربستی با کارشناسان فروش آهن سازان در ارتباط باشید.

تعداد امتیاز دهندگان: 7
میانگین امتیاز: 4.9

پرسش‌های متداول

به سوی چه دلیل داربستآهنی در صنایع ساخت وساز مورد بهره‌گیری قرار میگیرد ؟

نردبان فلزی داربستی از مقاومت و دوام بالایی برخوردار است. در عین حال دارای مقدار مشخصی از کشش است که بر پیشگیری از ترک کمک می کند. فولاد می تواند بارهای خیلی سنگین را تحمل کند و کارگران می توانند از آن به خاطر حمل وسایل و تجهیزات سنگین بهره‌گیری کنند. جهت سازه های بلند ، فولاد 1 ضرورت است زیرا وزن داربست خود به مقاومت ساختاری احتیاج دارد که فقط فولاد می تواند تأمین کند.

سایزها ملاک داربست چند میلی متر است ؟

قطر خارجی لوله داربست باید در حدود 48.3 میلیمتر با ضخامت اسمی 4 میلی‌متر باشد.

ستون فلزی از چه موادی ساخته می‌شود؟

ستون فلزی عمدتاً از لوله‌های فولادی گالوانیزه ساخته می‌شود که مستحکم به زنگ‌زدگی و خوردگی هستند.

آیا پایه فلزی قابل بازیافت است؟

بله، لوله‌های آهنی مورد استفاده در داربست‌ها قابل بازیافت هستند و می‌توانند مجدداً در صنایع مختلف استفاده شوند.

چت بات
سلام! چطور می‌تونم کمکتون کنم؟

ارسال نظر

+
=

نظرات کاربران

احمد ستوده

من برای بار دوم از آهنسازان خرید میکنم دفعه اول حفاظ پنجره بود که بسیار شبیه طراحی من ساخته بودن و بار ودم حفاظ اکاردونی بود که مانند نمونهاشون اورده بودن فقط اینکه نصاب دیر امد

★★★☆☆

مریم مقدسی

حفاظ آکاردئونی که تحویل من داده شد از جنس و رنگ با کیفیتی برخوردار بود که همسایهامون هم شماره شما را از من خواستند برای سفارش

★★★★★

رضا علی نژاد

سلام. ممنون از خدمات خوب و عالی شما

★★★★★

محمد لطفی

سفارش من به موقع و سر تایم ارسال شد و واقعا راضی بودم . فقط نصبش بیشتر از نیم ساعت زمان برد!

★★★★☆

فاطمه عباسی

من از شما حفاظ آکاردونی خرید کردم به موقع نصب کردید و رنگ خیلی خوبی داشت.

★★★★★